Gostyński Festiwal Fantastyki - GOSTKON 2020 jest imprezą skupiającą miłośników literatury, komiksu, filmu, gier i sztuki cosplay.

Obejrzyj filmy z poprzednich lat:

W 2020 roku wydarzenie odbędzie się pierwszy raz w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu.

Konwent rozpoczyna się planszówkowym popołudniem 7 lutego. Całościowy festiwal odbywa się 8 lutego.

Konwent od 2014 roku organizowany jest przez Klub Fantastyki - Kopuła Zapomnienia oraz Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik". Od 2017 roku wydarzenie współorganizuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu.

Gostkon to impreza specyficzna. Festiwal idealny dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi stanowią blisko połowę uczestników, a sympatyczna atmosfera jest wizytówką wydarzenia. Jednocześnie Gostkon to klimat starych konwentów, gdzie bez komercyjnego chaosu bezpośrednio można spotkać się z pisarzami, wziąć udział w warsztatach, podyskutować i pobawić się z innymi fanami. 

Przez 6 lat na naszym festiwalu przewijały się setki fanów a także wielu gości specjalnych: Maciej Parowski, Łukasz Orbitowski, Michał Cetnarowski, prof. Ilona Czamańska, Wiktor Żwikiewicz, Marek Żelkowski. Współpracowaliśmy ze Stowarzyszeniem Badaczy Popkultury "Trickster" a także wieloma wydawnictwami. Na konwencie pojawiali się cosplay'erzy z całej Polski, w tym grupa Imperium Mocy.

 

Więcej informacji w poszczególnych zakładkach.