Gostyński Festiwal Fantastyki

Gostkon to festiwal organizowany od 2014 r. w Gostyniu przez Klub Fantastyki "Kopuła Zapomienia" i Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik". Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców południowo-zachodniej Wielkopolski i północnego Dolnego Śląska. Dogodne położenie Gostynia w połowie drogi między Poznaniem, a Wrocławiem sprawia, że konwent ma rozwojowy potencjał. Tegoroczna edycja utrzymana jest w konwencji wizji przyszłości: Cyberpunk i S-F.


Zawsze staramy się zachowywać sprawdzone rozwiązania i dodawać nowości, pojawiały i pojawiają się u nas takie propozycje jak film, spektakle teatralne, widowiska ognia, wydarzenia muzyczne. W tym roku oferujemy Wam dużą grę Mass Escape, a w ramach bloku popularnonaukowego Panel LEMologiczny, poświęcony twórczości Stanisława Lema.Na Gostkonie spotkacie również Cosplay'erów, którzy od lat swym pobytem cieszą się wielkim zainteresowaniem wszystkich odbiorców festiwalu. 


W zeszłych latach podejmowaliśmy współpracę  z jednymi z najważniejszych polskich twórców, zajmujących się fantastyką: Maciejem Parowskim, Łukaszem Orbitowskim, Michałem Cetnarowskim, Grzegorzem Januszem czy Tomaszem Niewiadomskim.Gostkonowy charakter, czyli to, co nas wyróżnia na tle całej Polski, to liczny udział dzieci, które stanowią ponad połowę uczestników konwentu. Bloki tematyczne adresowane dla najmłodszych są również naszą zaletą.

Na naszym festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Bogaty wybór bloków tematycznych zapewni rozrywkę każdemu uczestnikowi - bez względu na wiek i płeć!  W poszczególnych zakładkach na naszej stronie znajdziecie opisy atrakcji, jakie na Was czekają. Zapraszamy