Twoje spojrzenie na świat wyobraźni

Gostyński Festiwal Fantastyki - Gostkon 2019 jest imprezą skupiającą miłośników literatury, komiksu, filmu, gier i sztuki cosplay.

Konwent od 2014 roku organizowany jest przez Klub Fantastyki - Kopuła Zapomnienia oraz Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik".

Przez 5 lat na naszym festiwalu przewijały się setki fanów a także wielu gości specjalnych: Maciej Parowski, Łukasz Orbitowski, Michał Cetnarowski, prof. Ilona Czamańska. Współpracowaliśmy ze Stowarzyszeniem Badaczy Popkultury "Trickster" a także wieloma wydawnictwami. Na konwencie pojawiali się cosplay'erzy z całej Polski, w tym grupa Imperium Mocy.

Gostkon to impreza specyficzna. Festiwal idealny dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi stanowią blisko połowę uczestników, a sympatyczna atmosfera jest wizytówką wydarzenia. Jednocześnie Gostkon to klimat starych konwentów, gdzie bez komercyjnego chaosu bezpośrednio można spotkać się z pisarzami, wziąć udział w warsztatach, podyskutować i pobawić się z innymi fanami. 

W tym roku postawiliśmy na jakość, a nie ilość - stąd impreza będzie jednodniowa.

Serdecznie zapraszamy na nasz konwent do Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" 9 lutego 2019 roku. Wstęp jest darmowy dla każdego! 

Więcej informacji w poszczególnych zakładkach.