Wystawcy

Figurkowcy

Opis: Jesteście zafiksowani na punkcie figurek? Kochacie kino i wszystko co z nim związane ? W takim razie wystawa Figurkowców jest dla Was!

Zobaczycie ją dzięki grupie zrzeszającej kolekcjonerów statuetek oraz ruchomych figurek w dużej skali. Co to znaczy? Znajdziecie tam statuetki zaczynając od 1/6 a kończąc na skali rzeczywistej 1-1!

Grupa zrzesza ludzi w różnym wieku, których celem jest rozwijanie wspólnej pasji dotyczącej zbierania różnorodnych artefaktów naszej kultury.

Na tegorocznym Gostkonie planują pokazać figurki, pojazdy oraz statuetki związane z uniwersum DC, Godzilla oraz klasyki kina akcji, jaką jest „Terminator” i „Terminator 2”. Gadżety pochodzą z prywatnych zbiorów kolekcjonerów z całej Polski, którzy wybrali największe perełki ze swoich kolekcji aby je wam zaprezentować.

Na oglądaniu jednak się nie skończy! W tym roku Figurkowcy przygotowali dla Was kilka niespodzianek!A jedną z nich będzie możliwość przeniesienia się do Cristal Lake i zrobienia foty z Jasonem który będzie straszył na ich wystawie a także obejrzenia prezentacji najróżniejszych kolekcji na rzutniku.

Jeżeli nadal nie jesteście przekonani to zapraszamy do odwiedzenia ich grupy na Facebook’u oraz kanału na YouTube, aby przekonać się co będziecie mogli zobaczyć na żywo już w sobotę 20 lipca na tegorocznym Gostkonie!

Ultimate Comics

Opis: Stoisko Wydawnictwa Ultimate Comics to fantastyczna podróż do świata komiksu i popkultury! Znajdziecie u nas wspaniałe komiksy dla czytelników w każdym wieku – młodzieżówka, fantastyka, kryminał, przygoda, superbohaterowie oraz westerny! Również u nas ciekawe gadżety dla fanów popkultury oraz komiksy innych wydawców – Tore, Lost in Time, Wydawnictwo Dolnośląskie i wiele więcej!

Heartstopper – Archie – Sandman – Star Wars – Naruto – Dragon Ball – Demon Slayer – Wiedźmin – Riverdale – Stranger Things – Dylan Dog – Julia – Zagor – Star Trek – Młodzi Tytani – Dziki Ląd – Jim Hawkins – Biały Orzeł – Nieustraszony Szpak – Kręgi Magii – Kajko i Kokosz – Avatar – Sonic – Legenda Korra – Sabrina – Ride or Die – Nautilus – Wampir – Księżycowy Jeleń – Smerfy – Cedryk – Spiderman – Batman – Mały Astronauta – Posiadłość – Walizka – i wiele więcej!

eile_gallery

Opis: Na Gostkonie po raz kolejny oglądać będziemy mogli oglądać wystawę malowanych figurek! Sara amatorsko zajmuję się malowaniem figurek, głównie z gier planszowych i Warhammera, lecz nie tylko. Malowaniem zainteresowała się przez gry planszowe, kiedy w kolekcji pojawiły się pierwsze gry z figurkami i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Od tamtego czasu maluje coraz więcej i mam coraz to lepiej, co zobaczycie już w ostatni weekend lipca! Prowadzi konto na Instagramie oraz Facebook @eile_gallery, gdzie możecie zobaczyć jej prace.

 

Bartosz Przybylak

Opis: Wystawa własnoręcznie wykonanych trójwymiarowych modeli z papieru. Przedstawiają między innymi bohaterów filmów i animacji. Modele zacząłem tworzyć kilka lat temu i od razu wiedziałem, że będzie to coś dla mnie. Gdy w trakcie poszukiwań spodoba mi się jakiś model, natychmiast drukuję go, wycinam i zabieram się za składanie, dzięki czemu moja kolekcja nieustannie się powiększa. Modele tworzone są tak zwaną techniką papercraft, czyli techniką wykonywania dekoracji, modeli, ozdób z papieru – zarówno dwuwymiarowych, jak i trójwymiarowych.

 

Opis: Na Gostkonie w tym roku pojawi się Samuel ze swoją kolekcją najróżniejszych kostek Rubika, mat oraz wiele innych. Uczestnicy będą mieli możliwość wypróbowania swoich umiejętności układania kostek na czas oraz porozmawiać na ich temat.