O Gostkonie

Czym jest Gostkon?

Gostkon jest imprezą skupiającą miłośników literatury, komiksu, filmu, gier i sztuki cosplay. Konwent od 2014 roku organizowany jest przez Klub Fantastyki – Kopuła Zapomnienia oraz Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK”. Od 2017 roku wydarzenie współorganizuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu.

Dla kogo to festiwal?

Gostkon to impreza wyjątkowa. Wydarzenie organizowane jest przez gostyńską młodzież z Klubu Fantastyki i skierowane jest dla każdego mieszkańca! Szczególnie zapraszamy młodzież! Festiwal idealny jest dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi stanowią blisko połowę uczestników, a sympatyczna atmosfera jest wizytówką wydarzenia. Jednocześnie Gostkon to klimat starych konwentów, gdzie bez komercyjnego chaosu bezpośrednio można spotkać się z pisarzami, wziąć udział w warsztatach, podyskutować i pobawić się z innymi fanami.

Przez 10 edycji na naszym festiwalu przewijały się tysiące fanów a także wielu gości specjalnych: Maciej Parowski, Łukasz Orbitowski, Michał Cetnarowski, prof. Ilona Czamańska, Wiktor Żwikiewicz, Marek Żelkowski, Adam Podlewski. Współpracowaliśmy ze Stowarzyszeniem Badaczy Popkultury „Trickster”, a także wieloma wydawnictwami. Na konwencie pojawiali się cosplay’erzy z całej Polski, w tym grupa Imperium Mocy czy Szczecińska Liga Superbohaterów!

Twoje spojrzenie w świat wyobraźni!

Jesteśmy młodymi, otwartymi, tolerancyjnymi i pozytywnie zakręconymi ludźmi, którzy uwielbiają dzielić się pozytywną  energią z  innymi! Należymy do klubu fantastyki „Kopuła Zapomnienia” i co roku organizujemy GOSTKON. Naszym festiwalem chcemy udowodnić, że fantastyka jest dla każdego, stąd motto przewodnie: „Twoje spojrzenie na świat wyobraźni„.

Zobacz jak wyglądały poprzednie edycje!

Gostkon 2022

film – Aga Furmann

Gostkon 2020

Gostkon 2019

film – Kuba Kędziora

Gostkon 2018

film – Kuba Kędziora